TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i oblodzeniem

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps,
anw
/dd
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 22.01

Synoptycy IMGW ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, a także intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do osób przebywających w części północnych województw.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: zawieje i zamiecie śnieżne

Alarmy pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi obowiązują w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie ważne będą do godziny 6 w sobotę, a miejscami do godz. 9 w sobotę.

W tych regionach prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane opadami śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, oraz wiatrem wiejącym ze średnią prędkością od 20 do 35 kilometrów na godzinę, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: intensywne opady śniegu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla województw opolskiego i dolnośląskiego, w powiatach podgórskich. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 do 15 centymetrów. Alerty będą ważne do godz. 8 w sobotę.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: oblodzenia

Alerty przed oblodzeniem obowiązują w województwach lubuskim i wielkopolskim (w powiatach północno-zachodnich). Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około -3 stopnie Celsjusza, a przy gruncie spadnie do około -5 st. C. Ostrzeżenia ważne będą od północy do godz. 10 w sobotę.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw, ps, anw /dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości