TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW - opady marznące i intensywne opady śniegu. Ponad połowa kraju z ostrzeżeniami

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 10.12

IMGW ostrzega - przed nami niebezpieczne godziny. Jak prognozują synoptycy, we znaki będą nam dawać się opady marznące, a także intensywne opady śniegu. Sprawdź, gdzie obowiązują alerty.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW: intensywne opady śniegu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwie dolnośląskim, w powiatach: lubańskim, lwóweckim, złotoryjskim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, jaworskim, świdnickim, wałbrzyskim, Wałbrzych, dzierżoniowskim, ząbkowickim i kłodzkim.

Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 centymetrów. Alerty będą ważne do godz. 5 w piątek.

Alerty IMGW: opady marznące

Dla dużej części kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi. Te obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim (w powiatach na wschodzie regionu), lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Przewidywane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu alerty stracą ważność o godz. 10 w piątek, a w pozostałych miejscach o godzinę wcześniej tego samego dnia.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:kw,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości