Większość województw zagrożonych burzami z gradem

Aktualizacja:
Autor:
kw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Poniedziałek na znacznym obszarze Polski może być burzowy, intensywne opady deszczu i silny wiatr przewidywane są dla części kraju również następnego dnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował swoją prognozę zagrożeń pogodowych.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali prognozę zagrożeń pogodowych na poniedziałek i wtorek.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek

Pierwszego dnia tygodnia, jak przewidują synoptycy, burze mogą wystąpić na całym obszarze województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego, a także częściowo w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek

We wtorek aura powinna uspokoić się prawie w całym kraju. Intensywne opady deszczu spodziewane są w woj. warmińsko-mazurskim, w powiatach: węgorzewskim, giżyckim, gołdapskim, oleckim i ełckim, oraz w woj. podlaskim, w powiatach: suwalskim, Suwałki, sejneńskim i augustowskim.

Ponadto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiatach: elbląskim, Elbląg i braniewskim, należy spodziewać się silnego wiatru.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości