TVN Meteo | Prognoza

Alerty hydrologiczne IMGW. Poziom wody na Wybrzeżu wciąż może się wahać

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps//rzw,
dd
Źródło:
PAP, IMGW
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 18.01

IMGW wydał alarmy hydrologiczne. Jak podali synoptycy, na całym Wybrzeżu możliwe są gwałtowne wahania i wzrosty poziomu wód. Miejscami przekroczone mogą zostać stany ostrzegawcze.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali w komunikacie, że sztorm na Bałtyku zdążył już osłabnąć. Mimo to dla Wybrzeża nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia.

Alerty hydrologiczne IMGW drugiego stopnia

Synoptycy IMGW wcześniej wydali ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia przed wahaniami i wzrostem poziomów wody. "W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu przewidywane są gwałtowne wahania i wzrosty poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej" - napisano w komunikacie. Na Wybrzeżu Wschodnim miejscami mogą zostać przekroczone stany alarmowe.

Alerty stracą ważność o godz. 8 we wtorek.

Wydane zostały również ostrzeżenia drugiego stopnia dla rejonu Żuław i Zalewu Wiślanego. Zgodnie z komunikatem IMGW na skutek silnego, sztormowego wiatru, przewidywane są wzrosty poziomów wody do stanów ostrzegawczych i powyżej, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych.

Alerty w tych miejscach pozostaną w mocy do godz. 9 we wtorek.

Alerty hydrologiczne IMGWIMGW

Czym jest alarm hydrologiczny drugiego stopnia

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że "stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych".

Autor:kw,ps//rzw, dd

Źródło: PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości