TVN Meteo | Prognoza

Alerty hydrologiczne drugiego stopnia

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps,
anw
Źródło:
IMGW, PAP
Prognoza pogody na wtorek, 05.07
Prognoza pogody na wtorek, 05.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Na terenie dwóch województwach obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia wydane przez IMGW. Możliwe są wezbrania wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują dotyczą województw:

- lubelskiego, zlewni Krzny, gdzie ważne będą do godz. 15 w niedzielę;

- świętokrzyskiego, zlewni Kamiennej po zb. Brody Iłżeckie oraz Kamiennej od zbiornika po ujście, gdzie ważne będą godz. 12 w niedzielę.

"Na skutek spływu wód opadowych, na Krznie w Malowej Górze spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody przy przekroczonym stanie ostrzegawczym, z możliwością osiągnięcia bądź przekroczenia stanu alarmowego" - ostrzegł IMGW.

Odnosząc się do sytuacji w województwie świętokrzyskim Instytut przekazał, że na Kamiennej powyżej zbiornika Brody Iłżeckie, notowany będzie ponowny wzrost bądź wahania poziomu wody w strefie stanów wysokich, przy aktualnie przekroczonym stanie ostrzegawczym w Wąchocku. "Punktowo istnieje możliwość ponownego osiągnięcia bądź przekroczenia stanów ostrzegawczych w innych profilach. Na odcinku Kamiennej poniżej zbiornika Brody Iłżeckie prognozowane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich z możliwością osiągnięcia bądź przekroczenia stanu ostrzegawczego w profilu Kunów. Ponadto, sytuacja uzależniona jest od odpływów ze zbiorników" - dodano w komunikacie.

Ostrzeżenia hydrologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest alarm hydrologiczny IMGW drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Autor:ps, anw

Źródło: IMGW, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości