Prognoza

Prognoza

W środę wieczorem nad Polskę nadciągnie niezwykle dynamiczny niż znad Niemiec, który przyniesie ze sobą niebezpieczne burze i intensywne opady deszczu. Mieszkańcy całego kraju, a w szczególności Polski wschodniej i południowo-wschodniej, przez najbliższą dobę powinni zachować ostrożność. Burzom mogą towarzyszyć podtopienia.

Sporo chmur, sporo przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie burze - prognozują na wtorek meteorolodzy TVN Meteo. Internauci piszą wprawdzie, że na razie za ich oknami słońce, ale przezornie dodają: "Biorę ze sobą parasol. Ma padać".

Równo o godz. 19:16 Słońce wejdzie w znak Raka i rozpoczniemy astronomiczne lato. Kiedy wybrać się na wakacyjny urlop, radzi synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Wtorek to doskonały dzień dla początkujących żeglarzy. Umiarkowane wiatry wiejące nad większością wód w kraju pozwolą oswoić się im z obecnością na pokładzie. Szukające wrażeń wilki morskie nie znajdą ich na polskich wodach.

We wtorek poza granicami kraju będzie naprawdę słonecznie i bardzo gorąco. Zmagania z upałem czekają zwłaszcza tych Polaków, którzy zdecydowali się spędzić urlop w Turcji, Egipcie, Izraelu, Indiach czy na Cyprze. Tam termometry pokażą ponad 35 st. C.

Po chłodnej nocy przyszedł jeden z najzimniejszych dni ostatnich tygodni. Temperatura w wielu miejscach kraju nie przekroczy 20 st. C. Wciąż też nad Polską przechodzić będą burze.

Chłodne i wilgotne powietrze znad Skandynawii powstrzymuje polskich żeglarzy przed wypłynięciem z portów. Wilki morskie powinny uważać na Bałtyku. Idealne warunki żeglarskie będą w okolicach wysp greckich i chorwackich.

W nadmorskich kąpieliskach spadają temperatury. Na niebie pojawiają się chmury. Na szczęście woda nadal zachęca turystów do aktywnego wypoczynku.

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska pozostanie w zasięgu niżu skandynawskiego. Związany z tym niżem front atmosferyczny znad wschodniej Polski, powędruje nad Litwę i Białoruś.