Prognoza

Prognoza

Pierwszą w tym roku falę upałów zapowiadają meteorolodzy w Hiszpanii. Prognozy na najbliższy weekend dla Madrytu mówią aż o 39 stopniach Celsjusza. - W Polsce już od poniedziałku też możemy się spodziewać gwałtownego wzrostu temperatury - zapowiada meteorolog TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Nad Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Zatoką Biskajską i Morzem Czarnym.

Jutro w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach należy spodziewać się ładnej i wręcz gorącej pogody. Jeśli ktoś właśnie pakuje swoją walizkę na wyjazd, powinien koniecznie wypakować sweter - będzie niepotrzebny.

Żeglarze, którzy wybierają się w rejs jutro powinni koniecznie uważać. Na większości atrakcyjnych polskich akwenów będzie pochmurnie i burzowo. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Od 17 st. C w Ustce i Kołobrzegu do 21 st. C na Jeziorze Solińskim. Wiatr będzie wiał z zachodu.

Z czwartku na piątek mieszkańcy Pomorza, Podlasia, a także zachodniej części Polski powinni spodziewać się silnych burz, którym lokalnie towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.

W czwartek po południu zagrożona burzami będzie przede wszystkim północna i zachodnia część Polski. Wyładowania możliwe są również na wschodzie, na Mazurach, Mazowszu i w Górach Świętokrzyskich.

Pełnia słońca i pełnia szczęścia czeka na turystów w europejskich kurortach. Niezmącone chmurami niebo i wysokie temperatury wody zachęcą do kąpieli słonecznych. Krem z filtrem i kapelusz to plażowy zestaw obowiązkowy.

Deszcz i silny wiatr nie będą w czwartek sprzyjać żeglarzom. Miejscami zagrzmi. Temperatura będzie oscylować w okolicy 20 kresek.

W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska pozostanie w zasięgu niżu skandynawskiego. Związany z tym niżem front atmosferyczny znad Niemiec, przemieści się poprzez Polskę nad Litwę i Białoruś.

Jutro dla wielu rozpoczyna się długi weekend i wakacje szkolne. To idealny czas na pierwsze letnie wycieczki. Ostrzegamy przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi na Słowacji, w Austrii i na Węgrzech.

Nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Bałkanami.

W środę meteorolodzy ponownie prognozują opady deszczu w wielu częściach Polski. Na lepszą pogodę liczyć mogą mieszkańcy centrum i wschodu. Pozostali powinni uzbroić się w parasole.

Warunki pogodowe panujące aktualnie w kurortach europejskich i światowych są znakomite. Słońce i wysokie, zbliżone do wtorkowych temperatury, znów będą sprzyjały Polakom przebywających na zagranicznych wakacjach.