Prognoza

Prognoza

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Skandynawię, Rosję i Hiszpanię zlegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu wyżu, tylko na północy kraju zaznacza się wpływ zatoki niżowej.

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Czwartkowa pogoda będzie rozpieszczała żeglarzy, ale tylko na jeziorach. Na Bałtyku powieje wiatr o sile dochodzącej do 5 stopni w skali Beauforta, ale będzie też deszczowo. Na Mazurach wiatr nieco słabszy. Za to można liczyć na wiele słonecznych chwil. W Grecji i Chorwacji pogodnie, gorąco i wietrznie.

Czwartek nad Bałtykiem będzie bardzo kapryśny. Chwil ze słońcem będzie bardzo niewiele. Ci, którzy zdecydowali się na urlop w Hiszpanii, mają z czego się cieszyć. Tam zapowiada się doskonała pogoda.

W środę popada na północy Polski. Na pozostałym obszarze kraju dzień zapowiada się naprawdę pogodnie, choć niezbyt ciepło. Na termometrach maksymalnie zobaczymy 23 st. C.

W środę polscy żeglarze sobie nie popływają, a to za sprawą deszczu, który zapanuje nad Wybrzeżem. Najdogodniejsze warunki do łapania wiatru w żagle synoptycy prognozują w Chorwacji.

Ostatnie dni wakacji, w tym środa, nie zapowiadają się dobrze w Polsce i Portugalii. 31 sierpnia ma tam bowiem mocno wiać i padać. Jakby tego było mało, będzie też chłodno.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia. Tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej.

We wtorek będzie chłodno i deszczowo jedynie na Wybrzeżu. W pozostałych częściach kraju pogoda w drugi dzień tygodnia będzie ładna, ale temperatury nie przekroczą 23 st. C.

We wtorek deszcz będzie padał w Portugalii, północnych Włoszech i na polskim Wybrzeżu. W pozostałych lokalizacjach pogoda będzie sprzyjać urlopowiczom.

W poniedziałek na Wybrzeżu, Podkarpaciu i w Małopolsce pogoda jest pochmurna i deszczowa. Mieszkańców Pomorza zaskoczyły też burze.

Południe Grecji i Bałtyk będą wietrzne, na Mazurach i na Jeziorze Solińskim ma padać deszcz, a Chorwacja będzie pochmurna - tak rysuje się pogoda dla żeglarzy na poniedziałek.