Prognoza

Prognoza

Żeglarze we wtorek znowu na nadmiar wiatru nie będą mogli narzekać. Dodatkowo na Wybrzeżu popada, a w Grecji i Chorwacji będzie trochę cieplej niż w poniedziałek.

Czekają nas wybory do Sejmu i Senatu. Już 9 października wybierzemy się do urn. Ale jak się okazuje, pogoda tego dnia nam nie dopisze.

Wraz z nadejściem jesieni kończy się okres letnich, gwałtownych burz. – Teraz będziemy mieć pogodę wyżową, do tego spadną temperatury. Nie mamy już co liczyć na ekstremalne zjawiska – mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

W ciągu najbliższej doby wyż ukraiński przesunie się nad Mołdawię, a znad zachodniego Bałtyku przywędruje do nas zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Wyspy Brytyjskie, Norwegię i Rosję obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże z centrami nad Ukrainą i Austrią. Polska jest pod wpływem pogodnego wyżu ukraińskiego.

Na Wybrzeżu, Mazurach i na Jeziorze Solińskim w poniedziałek znowu nie powieje. Na chorwackich wodach będzie podobnie. W Grecji natomiast wietrznie ma być jedynie na Cykladach i Sporadach.

Bałtyk w niedzielę będzie bardzo spokojny. Podobnie jak polskie jeziora. Jedynym miejscem, w którym wilki morskie znajdą warunki odpowiednie do żeglowania, okażą się w niedzielę greckie Cyklady.

Niedzielę bez wątpienia da się okrzyknąć jedną z ładniejszych we wrześniu. Będzie pełna słońca i to w całym kraju. Pogoda w Polsce będzie znakomita, synoptycy nie prognozują żadnych opadów deszczu.

Niedzielę, dzień, który dla większości z nas jest wolny od pracy czy szkoły, warto spędzić nad polskim morzem. Choć okazji do opalania, za sprawą niespecjalnie wysokiej temperatury powietrza, zabraknie, nad Bałtykiem będzie bardzo przyjemnie i słonecznie. W sam raz na spacer.

Jaki będzie nadchodzący tydzień? Pełen dobrej pogody, ponieważ nad Polską będzie górował wyż. Spodziewamy się słońca, stosunkowo wysokich temperatur, a opady deszczu, o charakterze lokalnym, będą niewielkie.

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, którego centrum będzie nad południowo-zachodnią Polską. Jedynie północne krańce kraju będą w strefie oddziaływania słabo aktywnego frontu związanego z niżem znad północnej Rosji.