Prognoza

Prognoza

Sztorm na Bałtyku, silny wiatr na Wybrzeżu i Mazurach oraz jesienny deszcz skutecznie odstrasza od wypoczynku w kraju. Po słońce i deszcz należy ruszyć na zachód i południe Europy.

Porywisty wiatr nawiedził Wielką Brytanię. - Obecnie bardzo silny wiatr występuje na Wyspach Brytyjskich: 180 km/h Cairngorm Mountains (1245 m n.p.m.), 160 km/h Cairnwell (933 m n.p.m.), 100 km/h Sule Skerry (12 m n.p.m.) - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Synoptycy zapowiadają słoneczny wtorek w całym kraju. Jedynie na północy Polski zachmurzenie okresami wzrastać będzie do dużego. Tam miejscami należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Niestety, taka pogoda wkrótce opuści nas na dłużej.

We wtorek niebo nad polskim Wybrzeżem będzie przepełnione deszczowymi chmurami. Nad jeziorami z kolei spodziewamy się większej ilości słońca.

Spacer po plaży w październiku? W tym roku jak najbardziej. Temperatury dalej bedą sprzyjać urlopowiczom. Jednak tym, którzy zamierzają wybrać się na Bałtyk polecamy zabrać ze sobą parasol.

W Polsce żeglarzom pogoda będzie sprzyjać. Powieje umiarkowanie silny wiatr z zachodu, padać nie powinno, a zachmurzenie będzie umiarkowane. W Grecji i Chorwacji warunki będą jeszcze lepsze.

Piękna, słoneczna i mało jesienna pogoda zdecydowanie nie chce się jeszcze z nami rozstać. Poniedziałkowy dzień będzie tego kolejny przykładem. We Francji i we Włoszech termometry wskażą znowu 28 st. C.

Nad Europą dominuje rozległy układ wyżowy z centrami nad Niemcami, Polską i Finlandią. Napływa do nas dość ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południowego-zachodu.

Synoptycy zapowiadają słoneczną i pogodną niedzielę - idealną na spacer. W pierwsze dni października nie możemy narzekać na pogodę, nawet warunki biometeo są bardzo korzystne.

Słońce w całej Europie świeci tak, jakby to nie był październik, a środek lata. W Belgii, Anglii i Polsce jest naprawdę pogodnie - można opalać się na plaży. Niedziela nie będzie odstawać od tego trendu.