Prognoza

Prognoza

Kierowcy wybierający się w długie trasy powinni przygotować się na kiepskie warunki drogowe. Jazdę utrudniać będą deszcz i silny wiatr. Dodatkowo biomet będzie niekorzystny, więc będziemy czuć senność i rozdrażnienie.

We wtorek na polskie wody spadnie sporo deszczu, będzie także wietrznie, przez co żeglujący po rodzimych wodach nie będą mieli powodów do zadowolenia. Tego dnia najlepszych warunków mogą się spodziewać pływający w Chorwacji.

Ciepłe płaszcze, szaliki i parasole przydadzą się do czwartku. Dni będą chłodne i deszczowe, z maksymalna temperaturą sięgającą 16 st. C. Ocieplenie zacznie się od piątku. Na niebie pojawi się więcej słońca, a weekend będzie sprzyjał aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Europę północną i wschodnią obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże. Polska jest pod wpływem klina wyżowego, tylko na zachodzie zaznacza się zatoka niżowa.

Pogoda w Polsce nie będzie sprzyjać wypoczynkowi. Nad krajem zalega chłodne i wilgotne powietrze. Na urlop najlepiej udać się na Wyspy Kanaryjskie. Tam świeci słońce, a morze nadal sprzyja kąpielom.

W poniedziałek należy spodziewać się kiepskich warunków żeglarskich na morzu i jeziorach. Będzie silnie wiało, dodatkowo popada, a temperatura będzie niska.

Na wybory zabierzcie parasolki. W ciągu dnia nie zabraknie opadów deszczu w większości regionów Polski. Wybierając się na głosowanie nie zapomnijcie też ciepło się ubrać.

W niedzielę na dobre warunki żeglarskie można liczyć na Pomorzu, Warmii i Mazurach. Gorsza pogoda będzie w rejonie Zatoki Gdańskiej i na wodach Greckich. Tam popada i zagrzmi.