Prognoza

Prognoza

Europę północną i północno-zachodnią obejmują układy niżowe. Nad pozostałą częścią kontynentu zalega rozległy wyż z centrum nad wschodnią Polską.

W niedzielę Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Oznacza to, że dzień będzie słoneczny, ale zimny.

W niedzielę kierowców czeka miła niespodzianka. W ciągu dnia warunki drogowe będą bardzo dobre. Jedynie nad ranem można spodziewać się mgieł i lokalnych zamgleń.

Sobota przywitała Polaków mrozem. I to nie koniec złych wieści. Na wschodzie występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. W dodatku w Zakopanem spodziewamy się opadów śniegu.

Przed nami mroźny weekend i początek tygodnia. Nocami termometry mogą pokazać nawet -4 st. Celsjusza. W dodatku w górach spodziewamy się kolejnych opadów śniegu.

Prawie w całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Mieszkańcy zachodniej Polski powinni się przygotować na bardzo zimny poranek. Tam też wystąpią przygruntowe przymrozki.

Z początkiem weekendu przyjdą przymrozki. A potem ocieplenie. Temperatura sięgnie 15 st. C, ale dopiero we wtorek. Wcześniej dni będą chłodne, a na wschodzie dodatkowo deszczowe.

Finlandię, Rosję i Bałkany obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże z centrami nad Morzem Norweskim i Zatoką Biskajską. Polska jest na skraju niżu rosyjskiego.

Jeśli w czwartek chcecie wybrać się w podróż z Trójmiasta do Zakopanego, mamy nie najlepsze wieści. Na całej trasie traficie na deszcz. Padać nie będzie tylko na zachodzie.

W środę warunki w większości Polski będą dobre. Na północy i południu można jednak spodziewać się przelotnego deszczu. To spowoduje, że jezdnie będą śliskie, a tym samym niebezpieczne.