Prognoza

Prognoza

W poniedziałek pogoda nie będzie utrudniać jazdy kierowcom. Będzie ciepło, a w większości Polski też słonecznie. Jedynie nad ranem należy zachować dodatkową ostrożność na drogach - na wschodzie pojawią się mgły i lokalne zamglenia.

W tym roku jesień zdecydowanie dopisuje mieszkańcom Polski. Mamy początek listopada za pasem, a siódmego dnia miesiąca dalej ciepło i pogodnie. Na Dolnym Śląsku ma być nawet do 16 st. C.

Najbliższy poniedziałek będzie jeszcze ciepły, na termometrach zobaczymy nawet 16 st. Celsjusza. Niestety już od wtorku temperatura zacznie się stopniowo obniżać. Długi weekend będzie chłodny, a 22 listopada temperatura może spaść nawet do 1 st. C.

Niedziela będzie ładna w przeważającej części kraju. Będzie pogodnie, słonecznie i ciepło - na Dolnym Śląsku termometry wskażą nawet 17 st. C.

Nad Francją umościł się niż Rolf i pustoszy południowo-zachodnią część Europy. W ciągu najbliższych godzin jego centrum znajdzie się nad Morzem Śródziemnym, między Balearami a Sardynią i Korsyką.

Mgły i zamglenia, ograniczające widoczność nawet do 100 metrów, utrzymają się na północnym-wschodzie i wschodzie do godzin przedpołudniowych. Z biegiem dnia warunki panujące na drogach znacząco się poprawią i będą dobre w całym kraju.

Pierwszy weekend listopada nas nie rozczaruje - będzie piękna, słoneczna pogoda. Temperatura miejscami wzrośnie nawet do 17 st. C. O listopadowej, dżdżystej aurze możemy na razie zapomnieć.

Po tym, jak opadną mgły, które w nocy znacznie ograniczały widoczność, i jezdnie przestaną być oblodzone, w dzień na drogach całej Polski warunki do podróżowania będą dobre.