Prognoza

Prognoza

Rano z Połonin widać było szczyty Tatr i ukraińskie Bieszczady. Nieco oblodzone są szlaki w wyższych partiach Tatr i Karkonoszy. Uczucie zimna może powodować wiatr z południa. Co łączy jednak te wszystkie miejsca? Piękne, jesienne słońce.

Nad ranem mgły i zamglenia występowały we wschodnio-centralnej części Polski, lokalnie ograniczając widoczność nawet do 200 metrów. W ciągu dnia w całym kraju rozpogodzi się, a na drogach będą dobre warunki do jazdy.

- Śnieg spadnie w naszym kraju na początku następnego tygodnia - prognozują meteorolodzy TVN Meteo, którzy uważają, że prawdopodobieństwo wystąpienia opadu wynosi aż 70 proc. Warstwa białego puchu będzie jednak bardzo cieńka.

Noce zrobiły się już zimne. Winne otulaniu się kołdrą i zakładaniu ciepłych skarpet do spania jest bezchmurne niebo. - W ciągu nocy mizerne ilości ciepła, jakie są jeszcze przy powierzchni ziemi szybko uciekają - komentuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Piątkowa pogoda będzie sprzyjać świętowaniu odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Może i nie będzie zbyt ciepło, ale za to nie będzie padać, a w wielu miejscach zaświeci słońce.

W piątek Święto Niepodległości. Biało-czerwone flagi już powiewają za oknami urzędów i sklepów. Wiele osób będzie chciało włączyć ten dzień do weekendu i w ten sposób wykorzystać trzy dni wolnego na wypad za miasto. W Tatrach pogoda dopisze, nieco gorzej zapowiada się sytuacja w Bieszczadach.

Mgły i śliska nawierzchnia pojawią w czwartek od rana na terenie całego kraju. Zalecamy zachować wzmożoną ostrożność podczas jazdy na drogach - zwłaszcza na wschodzie Polski.

Nad ranem na wschodzie i północy kraju należy spodziewać się mgieł i zamgleń. Ograniczą widoczność nawet do 100 metrów. W ciągu dnia temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 14 st. C.