Śnieg powoduje utrudnienia. Przejazd na trasie Harachov - Szklarska Poręba częściowo zamknięty

Autor:
as
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP
Poniedziałkowe opady śniegu w Łodzi
Poniedziałkowe opady śniegu w ŁodziTVN24
wideo 2/4
TVN24Poniedziałkowe opady śniegu w Łodzi

Obfite opady śniegu w poniedziałek utrudniają ruch drogowy w wielu częściach kraju. Śliskie drogi są zmorą kierowców i pasażerów, a na ulice miast raz po raz wyjeżdżają pługopiaskarki. W województwie dolnośląskim występują utrudnienia w ruchu pojazdów ciężarowych.

W poniedziałek do Polski zawitała zima. Z północnego zachodu na południowy wschód przez kraj przemieszcza się strefa opadów mokrego śniegu, przynosząc ze sobą śliskie chodniki i jezdnie, a wraz z nimi utrudnienia komunikacyjne.

SPRAWDŹ TAKŻE: Trudna pogoda na północy i południu kraju. IMGW ostrzega przed śnieżycami oraz silnymi porywami wiatru

Ślisko w różnych częściach kraju

Łódzkie ulice pokryły się śniegiem, a na chodnikach i jezdniach zbierał się biały puch. W poniedziałek przed południem przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi przekazali, że na ulice kolejny raz wyjechało 97 posypywarek, by odśnieżać i posypywać jezdnie. Po raz pierwszy sprzęt zimowego utrzymania wyjechał o godz. 3.45 i posypywał jezdnie do godz. 8.00.

Poniedziałkowe opady śniegu w ŁodziTVN24
Poniedziałkowe opady śniegu w ŁodziTVN24

W stolicy i okolicznych miastach drogi również są śliskie. W poniedziałek rano doszło do dwóch wypadków drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. Przed południem 170 posypywarek działało na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie, czyli w sumie na 1600 kilometrach stołecznych jezdni. Pozostałe ciągi komunikacyjne były oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Trudne warunki nie oszczędziły również południowej części kraju. Jak poinformowała rzecznicza nadodrzańskiej Straży Granicznej Joanna Konieczniak, z uwagi na trudne warunki atmosferyczne czeskie służby częściowo zamknęły przejazd na trasie Harachov - Szklarska Poręba (woj. dolnośląskie). Zakaz przejazdu dotyczy pojazdów powyżej 3,5 tony, które obecnie poruszają się inną trasą. Ruch samochodów osobowych odbywa się bez zmian. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Poniedziałkowe opady śniegu w ŁodziTVN24
Poniedziałkowe opady śniegu w ŁodziTVN24

Autor:as

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości