Deszcz znów zalał obwodnicę w Kutnie

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24
Zalana obwodnica w Kutnie
Zalana obwodnica w KutnieTVN24
wideo 2/2
TVN24Zalana obwodnica w Kutnie

W Kutnie (województwo łódzkie) spadł obfity deszcz i droga krajowa numer 60 została zalana. Strażacy wypompowywali wodę, aby obwodnica stała się przejezdna.

W czwartek w Kutnie spadł ulewny deszcz i droga krajowa numer 60 została zalana. Łódzcy strażacy zostali wezwani do pomocy służbom drogowym w jej udrożnieniu.

- Strażacy wypompowują wodę z zalanej drogi, która cały czas jest nieprzejezdna. Nasze działania są skuteczne, nie mniej jednak czekamy, aż ten poziom wód obniży się samoistnie, wtedy myślę, że ta droga będzie udrożniona - powiedział w czwartek przed południem starszy kapitan Mariusz Dutkowski, zastępca dowódcy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Dodał, że przy większych opadach droga ta jest zawsze zalewana i staje się nieprzejezdna. - My przy pomocy specjalistycznych pomp wypompowujemy wodę na zewnątrz, w pobliżu znajduje się rzeka Ochnia, to do niej trafia ta woda - mówił strażak.

Specjalistyczne pompy wypompowują wodęTVN24
Zalana obwodnica w KutnieTVN24

Pontonem po obwodnicy w Kutnie

W niedzielę, 21 sierpnia po nawalnych opadach deszczu część drogi krajowej numer 60 znalazła się pod wodą. Kilka osób wpadło na pomysł, żeby przepłynąć obwodnicę Kutna pontonem.

- To chyba było w formie satyry, żartu. Nie poleca się takich zachowań - podkreślił Dutkowski.

Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutniepanoramakutna.pl
Pontonem po zalanej obwodnicy w Kutniepanoramakutna.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości