TVN Meteo | Polska

Silny wiatr uszkodził część elewacji bloku w Gdyni. "Elementy upadły na chodnik, którym często chodzą dzieci"

TVN Meteo | Polska

Autor:
anw,est/dd
Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek, 05.07
Prognoza pogody na wtorek, 05.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Piątek przyniósł silne porywy wiatru w północnej połowie kraju. W Gdyni wiało tak mocno, że odpadł fragment elewacji jednego z bloków w dzielnicy Witomino. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy w piątek informację o zerwanej przez silny wiatr części elewacji bloku w dzielnicy Witomino w Gdyni. Zdjęcia wysłał nam Reporter 24 o nicku mm.max.

"Elementy upadły na chodnik, którym często chodzą dzieci wracające ze szkoły. Uszkodzenia elewacji były widoczne już od blisko roku i nie zostały na czas zabezpieczone przed tym, co się wydarzyło" - napisał autor zdjęć.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Silny wiatr w Polsce

Informacje potwierdził kapitan Piotr Kołodziejczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.  - Około godziny 13 na skutek silnego wiatru doszło do zerwania części ocieplenia bloku w dzielnicy Witomino. Fragment ocieplenia, składający się głównie ze styropianu, miał pięć metrów długości i metr szerokości. Na miejscu pracował jeden zastęp strażaków, którzy podczas prac zauważyli również uszkodzony konar, który od razu zabezpieczyli. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, nie doszło też do uszkodzenia niczego innego - przekazał. 

BYŁEŚ ŚWIADKIEM CZEGOŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAM SWOJĄ RELACJĘ NA KONTAKT24

Autor:anw,est/dd

Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: mm.max, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości