Mazurski czapliniec. Zobacz transmisję z życia czapli siwej i białej

Autor:
anw//rzw
Źródło:
PAP, gizycko.bialystok.lasy.gov.pl
Czaple z Nadleśnictwa Giżycko
Czaple z Nadleśnictwa Giżycko
Nadleśnictwo Giżycko
Nadleśnictwo GiżyckoCzaple z Nadleśnictwa Giżycko

W nadleśnictwie Giżycko, w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, leśnicy zainstalowali kamerę, dzięki której można oglądać online życie czapli siwej i białej. W czaplińcu, bo tak nazwano to miejsce, wykluwają się i dorastają te ptaki.

Kamera została zainstalowana nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi przez leśników. Pozwala obserwować czapliniec, czyli czaplowe siedlisko. To tu ptaki budują gniazda i składają jaja, z których wykluwają się młode.

Widok z kamery na czapliniec Nadleśnictwo Giżycko, Lasy Państwowe

Transmisja z kolonii czapli

Tutaj można oglądać transmisję online z kolonii czapli zlokalizowanej na Mazurach w Nadleśnictwie Giżycko w Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Białymstoku.

To jedyna kamera, dzięki której można obserwować czaple siwe. Dzięki innym takim urządzeniom, zainstalowanym przez Lasy Państwowe, można oglądać żubry, rybołowy, bociany czarne czy jelenie.

Czapla jest popularnym ptakiem, występuje nad akwenami, żywi się rybami, ale nie pogardzi myszą, królikiem czy ptakiem. Jej znakiem rozpoznawczym jest wygięta szyja, która pozostaje taka także w czasie lotu. Od dzioba przez oczy przebiega czarne pasmo, które przedłuża się w długie czarne piórko.

Mazurski czapliniec Nadleśnictwo Giżycko, Lasy Państwowe
Mazurski CzapliniecNadleśnictwo Giżycko, Lasy Państwowe

Autor:anw//rzw

Źródło: PAP, gizycko.bialystok.lasy.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Giżycko, Lasy Państwowe

Pozostałe wiadomości