TVN Meteo | Polska

Wózki sklepowe kontra wiatr. Nagranie z parkingu centrum handlowego w Szczecinie

TVN Meteo | Polska

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Silny wiatr pcha wózki po parkingu sklepowym
Silny wiatr pcha wózki po parkingu sklepowymMarcin Brożko
wideo 2/15
Marcin BrożkoSilny wiatr pcha wózki po parkingu sklepowym

W Polsce niebezpiecznie silnie wieje. Widać to doskonale na nagraniu ze Szczecina. W sobotę wieczorem wiatr z dużą prędkością przesuwał i przewracał wózki sklepowe na parkingu centrum handlowego.

Od sobotniego wieczora przez Polskę przechodzą wichury. Najsilniej wieje na północy kraju, gdzie obowiązują alerty trzeciego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wózki sklepowe kontra wiatr

Kiedy wichura przechodziła przez Szczecin, silny wiatr przesuwał i przewracał wózki sklepowe po parkingu jednego z centrów handlowych w mieście. Nagranie powstało po godzinie 21.30.

Na filmie widać, jak wózki z dużą prędkością jeżdżą po parkingu, na którym były zaparkowane samochody.

Silny wiatr pcha wózki po parkingu sklepowym
Silny wiatr pcha wózki po parkingu sklepowymMarcin Brożko

Interwencje na Pomorzu Zachodnim

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski poinformował, że w niedzielę do godziny 12 strażacy wyjeżdżali prawie dziewięć tysięcy razy do zdarzeń związanych z gwałtowną pogodą.

Województwo zachodniopomorskie jest tym, gdzie odnotowano najwięcej interwencji, bo ponad 1,5 tysiąca. - Dotyczyły głównie powalonych drzew. Najwięcej (było ich - przyp. red.) w Koszalinie, Szczecinku i Goleniowie - poinformowała dyżurna Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Szczecinie. Nie ma osób poszkodowanych.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Brożko

Pozostałe wiadomości