TVN Meteo | Polska

W Białym Borze dosypało śniegu. Na drodze krajowej powstał zator

TVN Meteo | Polska

Autor:
anw
Źródło:
tvn24
W Białym Borze spadł śnieg
W Białym Borze spadł śniegtvn24
wideo 2/5
tvn24W Białym Borze spadł śnieg

Intensywne opady śniegu spowodowały zator na drodze krajowej numer 25 w miejscowości Biały Bór, w województwie zachodniopomorskim. Z powodu oblodzenia drogi, część ciężarówek nie mogła podjechać pod górkę.

W piątek śnieg mocno sypał w województwie zachodniopomorskim. Obowiązywały tam ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Taka gwałtowna aura spowodowała, że na drodze krajowej numer 25, na wysokości Białego Boru, miejscowości położonej w powiecie szczecineckim, utworzył się zator drogowy. Ponadto drogi były tam oblodzone, część ciężarówek nie mogła podjechać pod górkę.

- Jak to zwykle w Polsce, zaskoczyła nas zima. Stoimy już około 40 minut, postoimy trochę dłużej, bo solanki są zablokowane, a tiry nie mogą podjechać pod górkę. Tutaj raptownie, w Białym Borze, zrobiło się bardzo fatalnie - powiedział pan Mirosław, kierowca. - Tam pod górkę jest ślisko. Trzeba być cierpliwym, aż jakaś piaskarka podjedzie i podsypie - dodał inny kierowca o imieniu Mariusz.

>>> SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ ALARMY IMGW

W Białym Borze spadł śnieg
W Białym Borze spadł śniegtvn24

Autor:anw

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości