TVN Meteo | Polska

Silny wiatr w Polsce. W sobotę odnotowano niemal 200 interwencji

TVN Meteo | Polska

Autor:
kw
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 24/25.06
Pogoda na noc 24/25.06tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 30.01

Jest niebezpiecznie, a będzie jeszcze bardziej. W sobotę z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali niemal 200 razy. Najsilniejszych porywów należy spodziewać się jednak w nocy z soboty na niedzielę i w ciągu dnia.

Brygadier Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że w sobotę do godziny 20 straż pożarna odnotowała w całym kraju 185 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem.

- Najwięcej w województwach pomorskim - 28, łódzkim - 23 i mazowieckim - 22 - podał strażak. - Brak osób rannych - dodał.

Trudny czas

Za sprawą zbliżającego się do Polski niżu Nadia, należy przygotować się do silnego i bardzo silnego wiatru. Dla północnych województw kraju IMGW wydał już ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia. Na pozostałym obszarze Polski obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia.

W nocy nadal wiać będzie wiatr będzie silny i porywisty, w porywach rozpędzi się do 60-100 kilometrów na godzinę. Powieje z zachodu. W strefie brzegowej porywy przekraczać mogą 110 km/h. Prognozowane jest także duże zachmurzenie oraz opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem - na wschodzie miejscami marznące. Może być ślisko.

Silnego wiatru należy spodziewać się również w niedzielę.

Autor:kw

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości