Silny wiatr w Polsce. 80 interwencji na Pomorzu Zachodnim

Autor:
kw
Źródło:
PAP
Pogoda na niedzielę 29.01
Pogoda na niedzielę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Miniona dobra przyniosła Polsce porywisty wiatr. W województwie zachodniopomorskim strażacy odnotowali kilkadziesiąt zgłoszeń. Interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew oraz uszkodzonych dachów.

W związku z silnym wiatrem w województwie zachodniopomorskim minionej doby straż pożarna interweniowała 80 razy. Głównie wyjeżdżano do połamanych drzew i uszkodzonych dachów - poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Jak przekazano, sytuacja najpoważniej wyglądała w powiatach stargardzkim, gdzie interweniowano 15 razy, gryfińskim (14 interwencji) i drawskim (10).

- Większość zdarzeń to wiatrołomy i uszkodzone dachy. Nie ma osób poszkodowanych - poinformowała w piątek Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie.

Alerty IMGW

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już w czwartek wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego.

"Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 30-45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami pojawią się burze" - przekazał IMGW.

Alarmy przed silnym wiatrem obowiązują także w innych regionach.

Autor:kw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości