TVN Meteo | Polska

Piorun uderza w dach czteropiętowego budynku. "Huk był potężny"

TVN Meteo | Polska

Autor:
anw
Źródło:
TVN24
Piorun uderza w dach budynku
Piorun uderza w dach budynku Monika ze Sławna
wideo 2/4
Monika ze SławnaPiorun uderza w dach budynku

Przez zachodniopomorskie Sławno przetoczyła się w nocy gwałtowna burza. W dach czteropiętrowego budynku uderzył piorun. Zjawisku towarzyszył potężny huk - przekazała autorka tego niesamowitego nagrania.

W poniedziałek w wielu regionach Polski grzmiało i się błyskało. Burze przetoczyły się między innymi przez Pomorze Zachodnie, Kujawy, Warmię i Mazury, Wielkopolskę, Lubelszczyznę, Mazowsze, Małopolskę i Podkarpacie. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły opady deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru sięgające do 80 kilometrów na godzinę. W wyniku gwałtownej aury zalane zostały ulice w województwie pomorskim i zerwany dach w Wielkopolsce.

CZYTAJ: Zniszczenia po poniedziałkowych burzach

Burze i upał nie odpuszczą w najbliższych dniach. Obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Piorun uderzył w budynek

W nocy przez położone w województwie zachodniopomorskim Sławno przeszła gwałtowna burza. Około godziny 2.15 w dach czteropiętrowego budynku uderzył piorun. Całe to zdarzenie uchwyciła na nagraniu pani Monika. Według relacji autorki wideo huk był potężny i wszystkich obudził. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

CZYTAJ: Uderzenie pioruna. Co je przyciąga i jak się przed nim chronić?

Piorun uderza w dach budynkuMonika ze Sławna
Piorun uderza w budynekMonika ze Sławna

Autor:anw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Monika ze Sławna

Pozostałe wiadomości