Olsztyn po ulewie. Policja szuka właścicieli zgubionych tablic rejestracyjnych

Autor:
rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP
Olsztyn po ulewie
Olsztyn po ulewieKontakt 24/laura1746
wideo 2/13
Kontakt 24/laura1746Olsztyn po ulewie

Kilkanaście tablic rejestracyjnych zebrano na ulicach Olsztyna po ulewie, jaka w niedzielę wieczorem przeszła przez miasto. Wszystkie trafiły do komendy policji, która teraz szuka ich właścicieli - kierowców z całego kraju. By odebrać zgubione "blachy", trzeba okazać dowód rejestracyjny.

Ulewa, która w niedzielę wieczorem przeszła nad Olsztynem, zalała wiele ulic, na niektórych arteriach poziom wody sięgał kilkudziesięciu centymetrów. Wiele aut pogubiło tablice rejestracyjne. Trafiły na policję. Policjanci w mediach społecznościowych pokazali w poniedziałek zdjęcia kilkunastu tablic. "Takie skarby trafiły do @kmpolsztyn po wczorajszej ulewie!" - napisali.

Co zrobić, by odebrać tablice rejestracyjne?

Policjanci poinformowali, że właściciele tablic mogą je odebrać w komendzie miejskiej przy ul. Partyzantów 23 w Olsztynie. Każdy z kierowców musi okazać dowód rejestracyjny auta, by w ten sposób udowodnić, że tablica należy do niego.

Kierowcy, którzy w ulewie zgubili w Olsztynie tablicę, mogą zapytać o swoją zgubę również telefonicznie pod numerem 47 731 33 40.

Google Maps

Uszkodzony most

Także okolice Olsztyna ucierpiały w wyniku weekendowych ulew. Intensywny deszcz, który w niedzielę wieczorem przeszedł nad powiatem olsztyńskim, uszkodził most w miejscowości Barczewko. Most został zamknięty, wyznaczono objazdy. Na zdjęciach zamieszczonych przez strażaków ochotników z tej miejscowości widać, że most wisi w powietrzu, pod asfaltem jest wypłukana ogromna dziura, a kamienie umacniające skarpę zostały wymyte.

Uszkodzony most w miejscowości BarczewkoOchotnicza Straż Pożarna w Barczewku
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/laura1746, Twitter/Olsztyńska Policja

Pozostałe wiadomości