Tym zwierzętom zima niestraszna. Dziki wybrały się na "morsowanie"

Autor:
kw/dd
Źródło:
Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl
Grupa dzików z Nadleśnictwa Daleszyce
Grupa dzików z Nadleśnictwa DaleszyceSylwester Szałas/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe
wideo 2/10
Sylwester Szałas/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy PaństwoweGrupa dzików z Nadleśnictwa Daleszyce

Ogromne stado dzików zostało nagrane przez fotopułapkę z Nadleśnictwa Daleszyce. Zwierzęta przechodziły przez rzekę i niewiele robiły sobie z niskiej temperatury.

Jedna z fotopułapek umieszczonych w Nadleśnictwie Daleszyce (woj. świętokrzyskie) uchwyciła ogromną grupę dzików. Zwierzęta pod osłoną nocy przeszły przez rzekę. Jak zauważyli leśnicy, dziki nie obawiały się zimnej wody, odważnie podążyły za przywódcą stada.

"Rzeka? Rzeka dzikom nie straszna, nawet w grudniu" - napisano w mediach społecznościowych.

Przebrnięcie rzeki przez całe stado zajęło dłuższą chwilę, ponieważ odbywało się w spokojnym tempie. Ponadto na filmie widać około 20 zwierząt. W gromadzie znalazło się kilka dorosłych osobników, ale większość stanowiły warchlaki.

Dziki dzik

Jak podają Lasy Państwowe, dzik (Sus scrofa) to bardzo często spotykane zwierzę. Podlega sezonowej ochronie. Samce nazywane są odyńcami, a samice - lochami.

Charakterystyczne cechy dzika to wystające na zewnątrz kły - górne to tak zwane szable, a dolne - fajki.

Zwierzęta te żywią się głównie żołędziami, brukwią oraz larwami owadów. Ich rycie jest bardzo pożyteczne, gdyż ogranicza nagły wzrost populacji szkodników. Często pojawiają się na polach i w tym wypadku ich obecność przynosi raczej szkody. Coraz częściej pojawiają się w miastach położonych w okolicach lasów, gdzie poszukują łatwego dostępu do pożywienia - najczęściej grzebiąc w śmieciach.

Jak się zachować, gdy spotkasz w lesie dzikie zwierzę?Lasy Państwowe

Autor:kw/dd

Źródło: Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sylwester Szałas/Nadleśnictwo Daleszyce, Lasy Państwowe

Pozostałe wiadomości