Podtopienia i przekroczony stan alarmowy na rzece w Małopolsce

Autor:
ps/dd
Źródło:
PAP, IMGW
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Strażacy we wtorek interweniowali 45 razy w Małopolsce przy wypompowywaniu wody z zalanych podwórek i piwnic oraz udrażniali przepusty po intensywnych opadach deszczu. Na rzece Rudawie po południu przekroczony był stan alarmowy.

We wtorek przez Polskę z zachodu na wschód przechodzą opady deszczu. W całym województwie małopolskim straż pożarna od rana do około południa interweniowała w związku z nimi 45 razy.

Najczęściej strażacy byli wzywani w powiatach krakowskim, olkuskim i miechowskim - przekazał rzecznik małopolskiej straży pożarnej Hubert Ciepły.

Jak wyjaśnił, najwięcej pracy było w związku z zatkanymi przepustami, przez które woda zbierała się w rowach i wylewała na lokalne drogi, a także zalewała podwórka i dostawała się do piwnic oraz budynków gospodarczych. Działania strażaków polegały głównie na odpompowywaniu wody.

Przekroczony stan alarmowy

W związku z opadami w Małopolsce wzrósł poziom wody w rzekach. Na Rudawie, w profilu Balice, przekroczony został stan alarmowy o osiem centymetrów. Po południu wynosił 338 cm.

Poziom wody w rzece Rudawiehydro.imgw.pl

Autor:ps/dd

Źródło: PAP, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock | zdjęcie ilustracyjne

Pozostałe wiadomości