TVN Meteo | Polska

Jezioro Wielimie, Szczecinek. Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się lód. Kierowca ukarany mandatem

TVN Meteo | Polska

Autor:
dd,
ps
Źródło:
TVN24
Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lód
Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lódiszczecinek.pl
wideo 2/3
iszczecinek.pl Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lód

Dwie osoby wjechały w poniedziałek samochodem na zamarznięte jezioro Wielimie koło Szczecinka (województwo zachodniopomorskie) i nie mogły się wydostać. Na pomoc wezwano straż pożarną. Kierowca auta został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych - przekazała w rozmowie z TVN24 aspirant Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku. - Każdorazowo apelujemy o niepowielanie takich zachowań - powiedziała.

Jezioro Wielimie. Pod autem załamał się lód

Jak poinformował kapitan Mirosław Śledź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, w poniedziałek około godziny 17 strażacy dostali zgłoszenie o pojeździe na jeziorze Wielimie koło Szczecinka, pod którym załamał się lód.

Jak dodał Śledź, samochodem podróżowały dwie osoby, które same wezwały pomoc. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej Szczecinek, Ochotniczej Straży Pożarnej Gwda Wielka oraz policję.

Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lód
Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro, zapadł się pod nimi lódiszczecinek.pl

Kierowca ukarany mandatem

Po przyjeździe służb na miejsce osoby znajdowały się poza pojazdem, na brzegu jeziora. Jak mówiła we wtorek w rozmowie z TVN24 aspirant Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku, kierowca "chciał spróbować swoich umiejętności, jak również sprawdzić grubość lodu i wjechał na jezioro". Dodał, że został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym inne niż kolizja.

- To odosobniony przypadek, kiedy szczecineccy funkcjonariusze otrzymują informację o tym, że ktoś pojazdem mechanicznym przemieszcza się po zamarzniętym jeziorze - powiedziała Matys. - Zawsze ryzyko załamania się tafli lodu pod ciężarem pojazdu jest zbyt duże - podkreśliła. - Każdorazowo apelujemy o niepowielanie takich zachowań. W tym przypadku historia zakończyła się pomyślnie, ale był tylko krok od nieszczęśliwego wypadku - dodała.

Pod samochodem na zamarzniętym jeziorze załamał się lód
Pod samochodem na zamarzniętym jeziorze załamał się lódTVN24

Autor:dd, ps

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: iszczecinek.pl

Pozostałe wiadomości