TVN Meteo | Polska

"Łosiowy patrol" na osiedlu domów jednorodzinnych. "To stali bywalcy"

TVN Meteo | Polska

Autor:
dk,ps/dd
Źródło:
Kontakt 24
Łosie na osiedlu domów jednorodzinnych w Izabelinie (województwo mazowieckie)
Łosie na osiedlu domów jednorodzinnych w Izabelinie (województwo mazowieckie)Kontakt 24
wideo 2/18
Łosie

Dwa łosie na osiedlu domów jednorodzinnych spotkała pani Beata w Izabelinie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać jak młody łoś skubie zielone drzewka z jednej z posesji i pije wodę z kałuży. Jak mówiła mieszkanka okolicy, zwierzęta to "stali bywalcy tego osiedla".

Jak mówiła pani Beata, "łosiowy patrol", czyli matkę z młodym spotkała w sobotę, gdy wybrała się z koleżanką na spacer do Kampinoskiego Parku Narodowego.

Izabelin. Łosie na osiedlu

- Weszłyśmy na osiedle domków jednorodzinnych. Nagle zza rogu wyszły dwa łosie. Chciałyśmy się wycofać, wystraszyłyśmy się, ale pani, która wyszła na spacer z psem powiedziała, że to stali bywalcy tego osiedla - opisywała. - Mówiła, żeby się ich nie bać, że są oswojone, przychodzą tu od dwóch lat i chcą, żeby im dawać jedzenie. A mieszkańcy obserwują, jak maluch rośnie - opowiadała Reporterka 24.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

1542649_losie.mp4

"Nie miałam okazji spotkać nigdy takiego zwierzęcia"

Kobieta przekazała, że była zaskoczona tym, że zwierzęta się nie bały ludzi. - Młody był bardzo przyjazny, był zainteresowany psem. Matka trzymała się raczej z tyłu, podążała za młodym, obserwowała go. Zwierzęta podchodzą blisko domów w poszukiwaniu jedzenia - mówiła.

- Mieszkam kawałek od Kampinosu, więc nie miałam okazji spotkać nigdy takiego zwierzęcia. Moja koleżanka mieszka w miejscowości Łoś i mówiła, że też nigdy nie udało jej się spotkać łosia - relacjonowała.

Google Maps

Autor:dk,ps/dd

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości