TVN Meteo | Polska

Bóbr błąkał się nocą po centrum Giżycka

TVN Meteo | Polska

Autor:
as/dd
Źródło:
Policja Warmińsko-Mazurska, Stowarzyszenie Nasz Bóbr
Bóbr wybrał się na wycieczkę po Giżycku
Bóbr wybrał się na wycieczkę po GiżyckuKomenda Powiatowa Policji w Giżycku
wideo 2/3
Komenda Powiatowa Policji w GiżyckuBóbr wybrał się na wycieczkę po Giżycku

Do niecodziennej interwencji policji doszło w Giżycku, gdzie funkcjonariusze pomogli wrócić do domu... bobrowi. Zwierzę błąkało się w nocy po centrum miasta. 

W trakcie patrolu, jaki w nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci odbywali na ulicy Kościuszki w Giżycku (województwo warmińsko-mazurskie), doszło do zaskakującego spotkania. Funkcjonariusze zauważyli zabłąkanego bobra. Zwierzę spacerowało w centrum miasta, daleko od swojego naturalnego środowiska.

Bóbr wybrał się na wycieczkę po GiżyckuKomenda Powiatowa Policji w Giżycku

Transport do domu szybko się znalazł

Funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego bobra. Natychmiast skontaktowali się ze Strażą Miejską w Giżycku, która dysponowała odpowiednim transporterem. Zwierzak został złapany i przewieziony na jedną z plaż miejskich, skąd mógł bezpiecznie wrócić na łono natury.

Bobry to największe gryzonie Europy. Największe z nich mogą osiągać nawet 160 centymetrów długości i ważyć do 36 kilogramów. Te pożyteczne ssaki najchętniej zamieszkują tereny nizinne, osiedlając się nad jeziorami, wzdłuż cieków wodnych oraz rowów melioracyjnych. Bobry bardzo dobrze przystosowują się do życia w środowisku zmienionym przez człowieka.

Bobry to największe gryzonie EuropyShutterstock

Autor:as/dd

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska, Stowarzyszenie Nasz Bóbr

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Pozostałe wiadomości