TVN Meteo | Polska

Zimowy spacer wilczej rodziny na nagraniu z fotopułapki

TVN Meteo | Polska

Autor:
kw/dd
Źródło:
Drawieński Park Narodowy
11 wilków nagranych na raz
11 wilków nagranych na razDrawieński Park Narodowy
wideo 2/7
Drawieński Park Narodowy11 wilków nagranych na raz

Jedna z fotopułapek umieszczonych w Drawieńskim Parku Narodowym nagrała wilczą rodzinę, spacerującą po zaśnieżonym lesie. Wataha liczyła aż 11 osobników, co było zaskoczeniem dla pracowników parku.

Pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego nagrali sporą wilczą rodzinę, która przechadzała się w ubiegłym tygodniu po Parku. Wataha liczyła aż 11 osobników, w pewnym momencie na ujęciu z fotopułapki widać wszystkie zwierzęta na raz.

Zdaniem pracowników parku, to dość spora rodzina. Zaskoczenie wywołał także fakt, że udało się je uchwycić w kamerze, ponieważ nie pokazują się zbyt często.

11 wilków nagranych na razDrawieński Park Narodowy

Poznajcie wilka

Wilki szare zamieszkują lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. Mają skłonności do terytorializmu. Stada mogą liczyć do 20 osobników, jednak o wiele częściej spotyka się niewielkie rodziny. Mają ustaloną hierarchię wewnętrzną. Są drapieżnikami, żywią się mięsem jeleni, dzików czy saren, ale nie gardzą małymi ssakami, padliną czy rybami.

W Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych figurują jako zwierzęta najmniejszej troski. W większości państw świata są objęte ochroną gatunkową.

Czytaj >>> Pozwoliliśmy odrodzić się wilkom. Dlaczego teraz chcemy do nich strzelać?

Autor:kw/dd

Źródło: Drawieński Park Narodowy

Źródło zdjęcia głównego: Drawieński Park Narodowy

Pozostałe wiadomości