Alert RCB w dużej części kraju. "Nie zatrzymuj się pod drzewami"

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

RCB wysłało w poniedziałek swój SMS-owy alert. Eksperci z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed burzami i silnym wiatrem. Apelują, by nie zatrzymywać się pod drzewami i zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr.

"Uwaga! Wieczorem (20.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr." - wiadomość o takiej treści została wysłana w poniedziałek do osób przebywających na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego (powiaty: gostyński, jarociński, krotoszyński, leszczyński, Leszno, ostrowski, pleszewski, rawicki, kaliski, Kalisz, kępiński, ostrzeszowski i turecki), mazowieckiego (powiaty: białobrzeski, garwoliński, grodziski, grójecki, kozienicki, lipski, miński, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński, żyrardowski).

Alert RCB. Co to jest

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/RCB

Pozostałe wiadomości