TVN Meteo | Polska

Alert RCB dla całej Polski. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

TVN Meteo | Polska

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw
Źródło:
RCB
Maja Popielarska o pogodzie w Polsce
Maja Popielarska o pogodzie w Polscetvnmeteo.pl
wideo 2/18
tvnmeteo.plMaja Popielarska o pogodzie w Polsce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w niedzielę SMS-owe alerty do mieszkańców całego kraju. Eksperci przestrzegają w nim przed silnymi porywami wiatru. Ostrzeżenia obowiązują także w poniedziałek.

RCB wysłało w niedzielę po południu alerty SMS o treści: "Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro (16/17.01) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie".

Taką treść otrzymały osoby przebywające na terenie całej Polski, w 16 województwach.

Alert RCB. Co to jest

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę.

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:kw,anw

Źródło: RCB

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/RCB

Pozostałe wiadomości