"Zgniły wyż" kształtuje pogodę w Polsce

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na piątek 27.01
Pogoda na piątek 27.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda w niedzielę przyniesie nam chmury, mgły oraz opady. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, to konsekwencja "zgniłego wyżu", który utrzymuje się nad naszym krajem. Miejscami mogą unosić się mgły.

Jak przekazała w niedzielę rano synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, pogoda w Polsce jest kształtowana przez tak zwany "zgniły wyż". W całym kraju jest bardzo pochmurno i mglisto. Niedzielni poranek przynosi też słabe opady śniegu do 1 centymetra w regionach takich jak Warmia, Mazowsze oraz Podlasie. Pada także słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem, na zachodzie pojawiła się mżawka.

"Szczególnie w cieplejszym powietrzu na zachodzie snują się liczne mgły i zamglenia" - przekazała synoptyk. Widzialność jest utrudniona do:

- 100 metrów - w Elblągu i Gorzowie Wielkopolskim;

- 200 m - w Koszalinie i Pile;

- 300 m - w Poznaniu, Wrocławiu, Mławie;

- 400 m - w Szczecinie, Bydgoszczy i Lesznie;

- 700 m - w Zielonej Górze.

>>> Czytaj dalej: Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega

Sytuacja baryczna w Europie 27.11.2022DWD

U jednych mróz, u drugich 6 stopni

Synoptyk przekazała, że w niedzielę o godz. 6 najzimniej było na Kasprowym Wierchu i Śnieżce, gdzie termometry pokazały kolejno -6 i -4 stopnie Celsjusza. Oprócz tego w Białymstoku temperatura wyniosła -2 st. C, a w Suwałkach -1 st. C. W miastach takich jak Warszawa, Lublin, Łódź, Rzeszów, Kielce, Olsztyn i Zakopane temperatura sięgnęła 0 st. C. Z kolei mieszkańcy Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Szczecinie na termometrach zobaczyli 5 st. C. Najcieplej było w Świnoujściu - 6 st. C

Temperatura w Polsce 27.11.2022 ok. godz. 6wetteronline.de

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD

Pozostałe wiadomości