TVN Meteo | Pogoda

Śnieg w Tatrach. "Jeszcze wczoraj było pięknie"

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
PAP, TVN24
TVN24Turyści o śniegu na Kasprowym Wierchu

Kilkucentymetrowa warstwa śniegu, słaba widoczność i -4 stopnie Celsjusza - takie warunki zapanowały we wtorek w Tatrach. Taka zimowa pogoda przyciągnęła turystów, ratownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają jednak przed niebezpiecznymi warunkami.

- Niektórych może rozczarować to, że tak mało widać, ale jak ktoś ma wyobraźnię, to wie, co tam dalej jest. Mnie najbardziej cieszy, że jest tu tak bardzo mało ludzi. Bo myślę, że ci, co są, to tylko twardziele, którzy zaryzykowali w tę pogodę tu wjechać. No i wszystkich gorąco zachęcam, żeby tu przyjechali, bo warto - mówił jeden z turystów.

Młode małżeństwo zdecydowało się wybrać na Kasprowy Wierch na swoją sesję ślubną, choć jak zaznaczyli, pogoda ich zaskoczyła. - Od ośmiu lat co roku przyjeżdżamy w to miejsce i sesja ślubna też musiała być w tym miejscu. (...) Miejmy nadzieję, że zdjęcia będą chociaż piękne - mówił pan młody.

Jak opowiadała jedna z turystek, jeszcze w poniedziałek "było pięknie". - Mogłoby być jeszcze troszeczkę tego ciepła i słoneczka. (...) Trzeba uważać, bo nie każdy jest przygotowany - dodała.

Śnieg na Kasprowym WierchuTVN24
Śnieg na Kasprowym WierchuTVN24

TPN: niski pułap chmur może być przyczyną pobłądzeń

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami. "W wyższych partiach Tatr pojawiła się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu. Występują oblodzenia, zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej oraz w godzinach porannych. Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń" - czytamy w komunikacie turystycznym TPN.

Śnieg na Kasprowym WierchuTVN24
Śnieg na Kasprowym Wierchu TVN24

Autor:ps

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości