TVN Meteo | Pogoda

Silny wiatr w Tatrach. Nieczynna kolejka na Kasprowy Wierch

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
PAP, wetteronline.de, tvnmeteo.pl
Pogoda na piątek 28.01
Pogoda na piątek 28.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na jutro 06.10

Z powodu silnego wiatru we wtorek stanęła kolejka wożąca turystów na Kasprowy Wierch. Porywy osiągały prędkość nawet do 115 kilometrów na godzinę. Tatrzański Park Narodowy ostrzega, że wiatr może utrudniać poruszanie się po górach.

We wtorek w Polsce silnie wiało. Najsilniejsze porywy odnotowano na Śnieżce i Kasprowym Wierchu - odpowiednio 122 kilometry, na godzinę i 115 km/h - podał serwis wetteronline.de.

W pozostałych regionach wiatr również mocno się rozpędzał. W Kłodzku porywy sięgały 86 km/h, a niewiele mniej, bo 65 km/h, w Raciborzu i Jeleniej Górze. Porywy powyżej 60 km/h zanotowano także we Wrocławiu, w Bielsku-Białej i Mikołajkach, a w pozostałych miejscach nie sięgnęły więcej niż 58 km/h.

Najsilniejsze porywy wiatru we wtorek w Polscewetteronline.de

Pogoda w Tatrach. "Na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa"

Jak poinformował Tatrzański Park Narodowy, "silny wiatr może utrudniać poruszanie się, zwłaszcza powyżej górnej granicy lasu". "Podczas silnego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia" - podkreślono.

Na stronie TPN czytamy też, że powyżej dwóch tysięcy metrów nad poziomem morza niski pułap chmur ogranicza widzialność, a na leśnych odcinkach szlaków miejscami występuje błoto.

Autor:ps

Źródło: PAP, wetteronline.de, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości