TVN Meteo | Pogoda

Opady śniegu w niedzielę. Poprószyło w kilku miastach

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps/dd
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24
Opady śniegu w czwartek w Warszawie
Opady śniegu w czwartek w Warszawietvnmeteo.pl
wideo 2/18
Zima w Polsce 2021/2022

Śnieg poprószył w niedzielę w dużej części kraju. Z zimowej aury postanowili skorzystać między innymi mieszkańcy Poznania czy Szczecina, niektórym udało się ulepić bałwana.

Pogodę w Polsce kształtuje zatoka niskiego ciśnienia związana z niżami Edek i Franek (Edi i Frank). W niedzielę od zachodu w głąb kraju przesuwał się front atmosferyczny, przynosząc opady śniegu. Poprószyło na zachodzie, w tym między innymi w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie, a także w centrum Polski. Krajobrazy zabieliły się w Łodzi czy Warszawie.

- Korzystamy jak możemy. Próbujemy zrobić bałwana. Miejmy nadzieję, że zostanie tu jak najdłużej - opowiadał jeden z mieszkańców Poznania w rozmowie z reporterem TVN24.

Zimowa aura w Poznaniu
Zimowa aura w PoznaniuTVN24

Ślisko na drogach

Wieczorem w niedzielę oraz w nocy i o poranku w poniedziałek w zachodnich regionach kraju na drogach będzie niebezpiecznie. Jak ostrzegają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu mokre nawierzchnie dróg i chodników mogą zamarzać. Wydano alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Wasze pogodowe relacje

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia zaśnieżonych Gorzowa Wielkopolskiego, Częstochowy, Sosnowca i Łodzi.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ NA KONTAKT 24

Autor:ps/dd

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości