TVN Meteo | Pogoda

Ostatni dzień majówki miejscami burzowy. Co czeka nas potem?

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatury na kolejne dni
Prognoza temperatury na kolejne dniVentusky
wideo 2/3
Pogoda na 5 dni

Nadchodzące dni przyniosą zarówno pogodną aurę, jak i przelotne opady deszczu. Miejscami pojawią się też burze, którym towarzyszyć będą silne porywy wiatru. Temperatura wzrośnie do 21 stopni Celsjusza.

We wtorek, w dniu Święta Narodowego 3 Maja, w województwach północnych i południowych popada deszcz o wysokości do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. W Karpatach wystąpią burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw., a porywy wiatru osiągną ponad 80 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na  Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

Pogoda na środę i czwartek

Środa w województwach południowych i na Lubelszczyźnie upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. W pozostałej części kraju na ogół będzie świecić słońce. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Podlasiu do 18 st. C na Podkarpaciu. Wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Na czwartek synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami i przelotnym deszczem na południu i zachodzie Polski. Na Podkarpaciu i Podhalu zagrzmi. Podczas burz spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do ponad 80 km/h. Pozostałym regionom kraju dopisze pogodna aura. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmieniających się kierunków.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com

Pogoda na piątek i sobotę

Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 19 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.      

W sobotę wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Tylko na Podkarpaciu będzie pogodnie. Termometry pokażą od 15 st. C na Podlasiu do 20 st. C na Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr. 

Prognoza pogody na piątek i sobotę
Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky.com

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości