W części kraju może silnie wiać. Prognoza zagrożeń meteorologicznych IMGW

Aktualizacja:
Autor:
kw,
anw,
as/dd
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

IMGW wydał prognozę ostrzeżeń meteorologicznych. W poniedziałek w części Polski mogą wystąpić silne podmuchy wiatru. Sprawdź, gdzie aura może być niebezpieczna.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń meteorologicznych na poniedziałek.

Prognoza zagrożeń IMGW - silny wiatr

W poniedziałek IMGW może wydać ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty mogą obowiązywać w województwach pomorskim (powiaty: pucki, Gdynia, Gdańsk, gdański, nowodworski, malborski, sztumski i kwidzyński) oraz warmińsko-mazurskim (na wschodzie i zachodzie województwa)..

W tych regionach prognozowany jest silny wiatr o prędkości 55-70 kilometrów na godzinę lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h. Ostrzeżenia mogą wejść w życie pomiędzy godziną 7.30 w poniedziałek a 7.30 we wtorek.

Prognoza zagrożeń na poniedziałekIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw, anw, as/dd

Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości