TVN Meteo | Pogoda

Prognoza opadów. Gdzie i kiedy spadnie śnieg

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowane porywy wiatru w dniach 16-20.01
Prognozowane porywy wiatru w dniach 16-20.01ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 22-26.11

Najbliższe dni przyniosą nam szereg opadów - od deszczu, przez deszcz ze śniegiem, po sam śnieg. Utrudnieniem staną się także silne porywy wiatru. Zobacz, co szykuje nam pogoda.

Na pogodę w Polsce wpływa jeszcze niż Wolfgang z centrum przemieszczającym się znad Bałtyku w stronę Rosji. Z północy na południe przewędruje nad krajem umiarkowanie aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym z północy zacznie napływać chłodne powietrze polarne. W poniedziałek front zalegać będzie nad południowymi krańcami Polski. Ciśnienie będzie rosnąć gdyż od zachodu Polska dostanie się w zasięg potężnego wyżu z centrum w rejonie Irlandii.

W kolejnych dniach pogodę kształtować mają wyże rozciągające się od Azorów po Rosję. Tylko krańce północne Polski będą na skraju niżu znad Północnego Atlantyku i Skandynawii. Dopiero w piątek zacznie rozbudowywać się potężna zatoka chłodu z niżami od Arktyki po Morze Śródziemne, w której to formuje się zimny front. Spłynie z północy arktyczne powietrze z opadami śniegu oraz mrozem. Zapanuje zimowa aura.

Prognozowane opady w dniach 22-26.11
Prognozowane opady w dniach 22-26.11Ventusky.com

Pogodowe utrudnienia

Poniedziałek będzie pochmurny, ale wystąpią rozpogodzenia. Na południu i południowym wschodzie kraju należy się spodziewać przelotnego deszczu rzędu 3 litrów wody na metr kwadratowy. W górach spodziewany jest deszcz ze śniegiem o sumie do 5 l/mkw. Słabe opady deszczu możliwe są również na Kaszubach, Kujawach i Warmii. Wiatr nie będzie sprawiał problemu - powieje słabo i umiarkowanie z północy.

Wtorek przyniesie nam pochmurne niebo z przejaśnieniami, na południu mogą pojawić się rozpogodzenia. Na Pomorzu wystąpią słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu spadnie do 1-2 centymetrów śniegu. Powieje zachodni wiatr, umiarkowany i okresami dość silny.

Prognozowane porywy wiatru w dniach 22-26.11
Prognozowane porywy wiatru w dniach 22-26.11Ventusky.com

Deszczowo w wielu regionach

W środę należy spodziewać się dużego zachmurzenia z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju prognozowane są słabe opady deszczu do 2 l/mkw. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Jego porywy mogą rozpędzać się w porywach do 50 km/h.

W czwartek wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Problemem może być wiatr - chwilami dość silny, ale na ogół słaby, umiarkowany i południowo-zachodni.

Piątek będzie pochmurny. W pasie od Śląska, przez centrum kraju, po Podlasie należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Na wschodzie i południu zrobi się deszczowo. Padać nie powinno tylko na północnym zachodzie Polski. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu i południa.

Prognozowana temperatura w dniach 22-26.11
Prognozowana temperatura w dniach 22-26.11Ventusky.com

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości