Polska zamieni się w lodowisko, ściśnie mróz. IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń

Aktualizacja:
Autor:
kw
Źródło:
IMGW
Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 10.02

Synoptycy IMGW wydali prognozę pogodowych zagrożeń na piątek i sobotę. Wynika z niej, że w niemal całym kraju mogą wystąpić oblodzenia. Zrobi się ślisko, a na południu może ścisnąć mróz.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń pogodowych na kolejne dni.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek

W piątek w niemal całym kraju przewidywane jest oblodzenie na drogach i chodnikach. Zrobi się ślisko. Tylko na północy województwa zachodniopomorskiego nie pojawią się ostrzeżenia.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątekIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

Dla części kraju na sobotę natomiast prognozowany jest silny mróz. Należy się go spodziewać w woj. małopolskim, w powiatach nowotarskim i tatrzańskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

ZOBACZ >> Gołoledź - co to jest i jak jeździć w czasie "szklanki"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP
Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości