"Ciepły niż Queena bierze nas w objęcia". Chłód i wilgoć zostaną wyparte

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 03.02

Pogodą w Polsce rządzą obecnie dwa układy niżowe. Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, za sprawą jednego z nich dostaniemy się pod wpływ ciepłych mas powietrza polarnego.

Polska znajduje się pomiędzy dwoma układami niżowymi. Wir Philine odchodzi znad wschodnich regionów kraju w kierunku Rosji, natomiast od zachodu Polska dostaje się pod wpływ wiru niżowego Queena znad Morza Norweskiego - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

W nocy napłynęło z północy zimne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego, które będzie dziś wypierane od zachodu przez cieplejsze masy powietrza polarnego. Ciepły niż Queena bierze nas w objęcia i podniesie temperaturę w najbliższych dniach, do połowy miesiąca temperatura wzrośnie do 11-12 stopni Celsjusza.

Sytuacja baryczna w Europie, 03.02.2022DWD

Lokalne opady

Czwartkowy poranek przyniósł pochmurne niebo z przejaśnieniami. O godzinie 6 miejscami prószył śnieg, a w rejonie Zatoki Pomorskiej padał deszcz.

Na Kasprowym Wierchu temperatura sięgnęła -12 st. C, a na Śnieżce -9 st. C. W Kętrzynie i Suwałkach termometry pokazały -5 st. C, zaś w Zakopanem -4 st. C. W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Łódź, Kraków, Opole, Rzeszów czy Poznań temperatura wyniosła 0 st. C. Najcieplej było zaś w Świnoujściu - mieszkańcy na termometrach zobaczyli 2 st. C.

Temperatura w Polsce 03.02.2022 ok. godz. 6wetteronline.de

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: MVolodymyr/Shutterstock

Pozostałe wiadomości