TVN Meteo | Pogoda

Niże Edek i Franek przynoszą opady śniegu. Uwaga na trudne warunki na drogach

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek 24.01
Prognoza pogody na poniedziałek 24.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 05.12

Pogoda w niedzielę przyniesie opady mokrego śniegu w wielu regionach. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek ostrzega, że podróżowanie może być utrudnione.

Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, pogoda w Polsce kształtowana jest przez zatokę niskiego ciśnienia związaną z niżami Edek i Franek (Edi i Frank) znad Beneluksu i Polski, ze strefą ciepłego frontu atmosferycznego, który wszedł do nas od zachodu i dalej przesuwać się będzie w głąb kraju. Do Polski z południowego zachodu napływać będzie nieco cieplejsze, łagodniejsze powietrze pochodzenia polarno-morskiego.

"Na ciepłym froncie występują opady śniegu ciężkiego, mokrego, które przejdą na zachodzie w deszcz ze śniegiem. Na drogach zapanują trudne warunki" - przestrzega synoptyk.

Sytuacja baryczna w EuropieDWD

Silny wiatr w górach

Jak poinformowała Unton-Pyziołek, w niedzielę rano dominowało duże zachmurzenie z przejaśnieniami na wschodzie. Na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim pojawiły się już opady mokrego śniegu. Lokalnie widzialność była ograniczona do kilkudziesięciu metrów.

Wschodni i południowo-wschodni wiatr był słaby i umiarkowany. Na południu okresami przybierał na sile, a w górach porywy rozpędzały się do 70 kilometrów na godzinę.

O godzinie 6 najzimniej było w miastach takich jak Warszawa i Zakopane - termometry wskazały -3 stopnie Celsjusza. Mroźnie było także w Toruniu, Lublinie, Białymstoku, Olsztynie (-2 st. C) oraz w Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Gdańsku, Kielcach, Poznaniu czy Suwałkach (-1 st. C). Poranek najcieplejszy był w Rzeszowie i Szczecinie, gdzie temperatura sięgnęła 1 st. C.

Temperatura w Polsce 5.12.2021 o godz. 6wetteronline.de

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości