TVN Meteo | Pogoda

Warunki w Beskidach. W wyższych partiach gór - trudne, niżej - dobre

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
PAP
Pogoda na sobotę
Pogoda na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 27.10

Warunki na szlakach w niższych rejonach Beskidów były w środę dobre. Znacznie trudniejsze panują w partiach szczytowych Babiej Góry i Pilska, gdzie jest znacznie chłodniej. - Szlaki mogą być śliskie - ostrzegają ratownicy GOPR.

W środę rano było w Beskidach słonecznie, widoczność była bardzo dobra. - W dolinach pogoda jest piękna. Poniżej 1000 metrów nad poziomem morza panuje piękna, złota jesień. Warunki na szlakach są bardzo dobre - powiedział ratownik dyżurny grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Wyżej w górach, na Babiej Górze i Pilsku, rano było chłodno, temperatury są ujemne. Turyści powinni o tym pamiętać. Czasem zdarza się, że pojawi się cienka warstwa śniegu, który w ciągu dnia topnieje. Trzeba brać pod uwagę, że miejscami może być ślisko, szczególnie w miejscach zacienionych. Warunki na szlakach powyżej 1000 metrów nad poziomem morza są trudne - dodał.

Góry. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu

Turyści, którzy wybiorą się na szlaki, muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, ciepłym ubraniu, zwłaszcza nieprzemakalnej kurtce, i o kijkach, które pomogą zachować równowagę. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Planując wycieczkę należy pamiętać, że zmrok zapada już dość szybko.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Autor:anw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości