TVN Meteo | Pogoda

Zbliża się koniec spokoju w pogodzie

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

W najbliższych dniach będzie jeszcze pogodnie i upalnie, temperatura wzrośnie miejscami do 35 stopni Celsjusza w cieniu. Od piątku aura zacznie się psuć, prognozuje się przelotne opady deszczu i burze. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy.

Czwartek zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, przeważnie południowo-wschodni.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach Ventusky.comn

Pogoda na piątek

Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury na wschodzie kraju. Na zachodzie Polski prognozuje się zachmurzenie wzrastające do dużego, przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągną prędkość do 60-90 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.     

Prognoza pogody na piątek i sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na weekend

Sobota tylko na Pomorzu będzie pogodna. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz i pojawią się burze, podczas których deszczu spadnie do 10-30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

Niedziela przyniesie w północnej Polsce przelotny deszcz, na Podkarpaciu pojawią się burze. Podczas wyładowań spadnie opad rzędu 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Poza tym na ogół będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Podlasiu do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zmienny. 

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na poniedziałek

Na poniedziałek synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze z opadem o sumie 10-20 l/mkw. na Podkarpaciu. Wiatr w porywach burzowych osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Pozostałej części kraju dopisze słoneczna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr ze wschodu powieje słabo i umiarkowanie.   

Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky.com

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Ventusky.com

Pozostałe wiadomości