TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na 5 dni: opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Chwilami będą intensywne

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza temperatury w dniach 29.06-03.07
Prognoza temperatury w dniach 29.06-03.07ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 27-31.01

Pogoda w kolejnych dniach upłynie pod znakiem mieszanych opadów - pojawi się śnieg, deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Temperatura miejscami wzrośnie do 7 stopni Celsjusza, powieje też silniejszy wiatr. W porywach może osiągać nawet do 90 kilometrów na godzinę.

W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii, a przez część kraju, z zachodu na wschód, wędrować będą kolejne systemy frontów atmosferycznych. Znad Atlantyku napłynie początkowo ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Dopiero w czwartek wieczorem, po przejściu strefy frontu chłodnego, ruch powietrza zmieni się na północno-zachodni i napłynie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. 

Pogoda na czwartek i piątek

W czwartek początkowo w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite. Wystąpią słabe i umiarkowane, przejściowo intensywne opady - na zachodzie i północnym zachodzie deszczu do 2-5 litrów wody na metr kwadratowy, na północy, północnym wschodzie i w centrum kraju deszczu ze śniegiem. Na wschodzie i południu spadnie do 2-5 centymetrów śniegu, miejscami mokrego. W drugiej części dnia możliwe są przejaśnienia i rozpogodzenia na Pomorzu Zachodnim. Poza tym w rejonie południowo-wschodniej Polski prognozuje się mieszane opady oraz mokrego śniegu, które przejściowo będą intensywne. Warunki na drogach będą utrudnione, zrobi się ślisko, a widzialność spadnie poniżej 1000 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 4-6 st. C na zachodzie. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni wiatr, w porywach rozpędzi się do 40-50 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 70-80 km/h.

Piątek przyniesie duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu na zachodzie i w centrum. Jedynie na zachodzie możliwe są rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Nie będzie tam też padać. Termometry pokażą maksymalnie od 1-2 st. C na wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, na Wybrzeżu porywy osiągną do 70-80 km/h.

Prognozowana temperatura w dniach 27-31.01
Prognozowana temperatura w dniach 27-31.01Ventusky.com

Pogoda na weekend

Początkowo sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury bez opadów. W ciągu dnia, od zachodu, zachmurzenie będzie szybko wzrastać do całkowitego. Wystąpią opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Opady będą umiarkowane, miejscami dość silne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 do 0 st. C na wschodzie do 5-7 st. C na zachodzie. Wiatr dość silny, w porywach silny, powieje z południowego zachodu. Na Wybrzeżu osiągnie prędkość do 70-90 km/h.

Na niedzielę synoptycy prognozują duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu na wschodzie i w centrum kraju. Na zachodzie wystąpią liczne rozpogodzenia i nie będzie tam padać. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 0-2 st. C na wschodzie do 4-5 st. C na zachodzie Polski. Północno-zachodni wiatr, dość silny, w porywach silny, na wybrzeżu rozpędzi się do 70-90 km/h.

Prognozowane opady w dniach 27-31.01
Prognozowane opady w dniach 27-31.01Ventusky.com

Pogoda na poniedziałek

Poniedziałek zapowiada się pochmurnie z opadami mieszanymi w centrum i na zachodzie. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C w rejonie Suwałk do 2-3 st. C na zachodzie. Powieje umiarkowany, zmienny wiatr. 

Prognozowane porywy wiatru w dniach 27-31.01
Prognozowane porywy wiatru w dniach 27-31.01Ventusky.com

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości