TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na weekend i kolejne dni. Będzie wiał silny wiatr, do 9 stopni na termometrach

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Tomasz Zubilewicz o pogodzie
Tomasz Zubilewicz o pogodzietvn24
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni 13-17.01

W nadchodzących dniach wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W piątek temperatura sięgnie 9 stopni Celsjusza. Powieje silniejszy wiatr, w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Z nowym tygodniem możliwy jest powrót śniegu.

Czwartek przyniesie duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Na wschodzie miejscami możliwy jest słaby śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr, okresami w porywach rozpędzi się do 60-90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na piątek i sobotę

Na piątek prognozuje się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na Pomorzu, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie wystąpią opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Pomorzu Gdańskim. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h.

Sobota upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C w Suwałkach do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni wiatr.

Prognozowana temperatura w dniach 13-17.01
Prognozowana temperatura w dniach 13-17.01Ventusky.com

Pogoda na niedzielę i poniedziałek

W niedzielę zachmurzenie będzie duże, możliwe są przejaśnienia. Na Podlasiu przelotnie popada śnieg. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z zachodu.

Poniedziałek przyniesie przelotne, ale dość intensywne opady śniegu. Lokalnie spadnie go powyżej 10 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Możliwe są zawieje śnieżne.

Prognozowane opady w dniach 13-17.01
Prognozowane opady w dniach 13-17.01Ventusky.com

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości