Pogoda na pierwsze dni wakacji. Gdzie w weekend będzie upalnie?

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

Pogoda na weekend i pierwsze dni wakacji. Aurę kształtuje wyż Frido, który zaciąga do nas bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. W najbliższych dniach w wielu miejscach kraju będzie upalnie, nawet do 34 stopni. Lokalnie może grzmieć.

Nadchodzącej doby przeważająca część kraju pozostanie w zasięgu pogodnego wyżu Frido znad północno-zachodniej Rosji - przekazał synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk. Tylko nad zachodnie krańce Polski spróbuje się wcisnąć znad Niemiec płytka zatoka niżu z frontem atmosferycznym, przynoszącym w dzielnicach zachodnich zwiększone zachmurzenie oraz w godzinach popołudniowych lokalnie burze z przelotnymi opadami deszczu, występujące od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską. Dalszy marsz frontu nad nasz kraj zostanie powstrzymany przez pogodny wyż ze wschodu, a bezodpadowa aura z dużą dawką słońca utrzyma się do początku przyszłego tygodnia, gdyż dopiero we wtorek kolejny front spróbuje wedrzeć się od zachodu nad nasz kraj.

Do Polski znad południa Europy płynie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda na weekend

Pogoda w sobotę zapowiada się przeważnie słonecznie i pogodnie. W godzinach popołudniowych na zachodzie okresami wystąpi zachmurzenie wzrastające do dużego wraz z przelotnymi opadami deszczu. Od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską mogą pojawiać się burze, podczas których spodziewane są dość intensywne opady deszczu rzędu 15-30 litrów wody na metr kwadratowy, możliwy jest także grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 29 st. C w centrum kraju, do 30 st. C w Wielkopolsce. Z kierunków wschodnich powieje słaby i umiarkowany wiatr. W czasie burzy może rozpędzać się w porywach do 70-90 kilometrów na godzinę.

Niedziela będzie słoneczna i pogodna w całym kraju. W Sudetach mogą pojawić się pojedyncze burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na zachodzie Polski. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany.

Prognozowana temperatura w dniach 25-29.06
Prognozowana temperatura w dniach 25-29.06ventusky.com

Pogoda w kolejnym tygodniu

Poniedziałek także przyniesie Polsce słoneczną i pogodną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C na Suwalszczyźnie, przez 31 st. C w centrum kraju, do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr powieje umiarkowanie.

We wtorek na wschodzie i w centrum kraju aura będzie słoneczna i pogodna, jedynie na zachodzie utrzyma się umiarkowane, okresami wzrastające do dużego zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej, przez 32 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr na zachodzie powieje z północnego zachodu, na wschodzie z południowego wschodu. Będzie na ogół słaby i umiarkowany, ale w czasie burzy silny do 70-90 km/h.

Środa przyniesie umiarkowane zachmurzenie na wschodzie, które może chwilami wzrastać do dużego. Spodziewane są też przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 st. C na zachodzie, przez 28 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Na zachodzie powieje z północnego zachodu, a na wschodzie - z południowego wschodu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w czasie burzy może rozpędzać się do 70-90 km/h.

Prognozowane opady w dniach 25-29.06
Prognozowane opady w dniach 25-29.06ventusky.com

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości