Pogoda na jutro - wtorek 8.03. Kolejna mroźna noc. Za dnia miejscami może prószyć śnieg

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

W nocy w całym kraju pojawi się mróz. We wtorek miejscami należy spodziewać się nieznacznych opadów śniegu. Na termometrach za dnia zobaczymy maksymalnie od 2 do 8 stopni Celsjusza.

Nadchodzącej doby Polska pozostawać będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad Niemcami. Nad przeważający obszar naszego kraju z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego i tylko o zachodnie regiony kraju otrze się cieplejsza masa powietrza polarnego.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: na wschodzie i częściowo na południu będzie pochmurno z przejaśnieniami. W Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe są słabe opady śniegu o sumie mniejszej niż centymetr. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od -4 do -2 stopni Celsjusza. Miejscami, w związku z dużymi rozpogodzeniami, temperatura może być jednak niższa. Powieje z północy, słabo i jedynie na krańcach wschodnich - umiarkowanie.

Pogoda na noc 7-8.03
Pogoda na noc 7-8.03tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 8.03

Pogoda jutro przyniesie mieszkańcom wschodniej połowy kraju pochmurne niebo z przejaśnieniami. W drugiej części dnia na północnym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu, spadnie mniej niż centymetr. W pozostałych regionach dzień zapowiada się pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Z kierunków północnych powieje słaby wiatr, tylko na wschodzie będzie umiarkowany.

Pogoda na wtorek 8.03
Pogoda na wtorek 8.03tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek 8.03

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na obszarze całego kraju wyniesie około 60-80 procent. Na ogół będzie chłodno, jedynie na północnym zachodzie możemy spodziewać się komfortu termicznego. Podobnie będzie z biometem - w większości kraju okaże się neutralny, jedynie na północnym zachodzie - korzystny.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 8.03
Warunki biometeorologiczne we wtorek 8.03tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura minimalna sięgnie -2 st. C. Północny wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Wiatr z północy będzie słaby. Ciśnienie w południe osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane okresami małe, pod koniec nocy wzrastające do dużego. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy i północnego zachodu. O północy barometry wskażą 1026 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Początkowo zachmurzenie duże, w ciągu dnia większe rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby. W południe ciśnienie sięgnie 1025 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Dość pogodnie. Termometry pokażą minimum -3 st. C. Z północy powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. C. Słabo powieje z kierunków północnych. W południe barometry pokażą 1015 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Dość pogodnie. Na termometrach zobaczymy minimum -3 st. C. Wiatr z północy będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna sięgnie 5 st. C. Powieje słaby wiatr z północy. W południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami, okresami słabe opady śniegu. Termometry pokażą minimum -2 st. C. Z kierunków północnych powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Powieje północny, słaby, okresami umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 996 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości