TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - wtorek, 28.06. Nocą miejscami zagrzmi i spadnie ulewny deszcz, w dzień do 33 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda jutro, czyli we wtorek 28.06, będzie w znacznej części Polski upalna. Termometry pokażą maksymalnie 33 stopnie Celsjusza. Poza tym prognozuje się burze, lokalnie gwałtowne.

Sytuacja baryczna na najbliższą dobę: w nocy Polska centralna i wschodnia znajdzie się pod wpływem klina wyżowego związanego z rozległym, stabilnym układem znad Morza Barentsa. Na zachodzie zaznaczy się wpływ niżu znad Atlantyku ze strefą pofalowanego frontu chłodnego.

W nocy na zachodzie kraju prognozowany jest wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami, które miejscami okażą się silne. Głównym zagrożeniem podczas wyładowań staną się ulewne opady deszczu o sumie 20-40 litrów wody na metr kwadratowy. Tak intensywnym opadom towarzyszyć będą porywy wiatru sięgające 70-90 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju bez zmian, ciepło, sucho i pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od 17-18 stopni Celsjusza na wschodzie i południowym wschodzie do 19-20 st. C w centrum. Powieje słaby wiatr, południowo-wschodni, na zachodzie umiarkowany, skręcający na północno-zachodni.

Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek, 28.06

We wtorek strefa frontowa przemieszczać się będzie w kierunku północno-wschodnim, jednocześnie tracąc na aktywności. Jednakże z uwagi na korzystne warunki termodynamiczne, należy spodziewać się większego zachmurzenia oraz wyładowań atmosferycznych. Strefa burz przesuwać się będzie od województw zachodnich w kierunku centrum, a wieczorem dotrze do Warmii, Mazowsza oraz Małopolski. Miejscami zjawiska będą silne, z ulewnym deszczem o sumie 20-40 litrów na metr kwadratowy oraz opadami gradu. Za frontem nastąpią rozpogodzenia, napłynie też chłodniejsze powietrze. Termometry pokażą maksymalnie od 24-25 st. C na zachodzie do 31-33 st. C na wschodzie i w centrum Polski. Wiatr okaże się słaby, południowo-wschodni, na zachodzie umiarkowany, skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek, 28.06

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 60-80 procent. Mieszkańcom wschodniej Polski doskwierać będzie poczucie gorąca, a w regionach centralnych i zachodnich - upału. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie prognozowana jest pogodna aura. Bez opadów. Temperatura minimalna osiągnie 19-20 st. C. Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

We wtorek w Warszawie przeważać będzie słoneczna, upalna aura. Dopiero wieczorem prognozuje się wzrost zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie 32-33 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka pogodna noc, bez opadów. Na termometrach zobaczymy nie mniej niż 19-20 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Wtorek przyniesie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu i burzami w godzinach południowych. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 28-29 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. W południe barometry pokażą 1018 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W nocy w Poznaniu początkowo wystąpi małe zachmurzenie, wzrastające później do dużego. Nad ranem możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 20-21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1051 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

We wtorek w Poznaniu zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25-27 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W południe ciśnienie wyniesie 1009 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka noc pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia bez opadów. Termometry pokażą 21-22 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Ciśnienie o północy osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Wtorek we Wrocławiu upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura maksymalna wyniesie 25-26 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, północno-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie pogodna i bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 17-18 st. C. Wiatr słaby, okaże się zmienny. Ciśnienie o północy sięgnie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Wtorek w Krakowie zapowiada się pogody i upalny. Dopiero wieczorem nastąpi wzrost zachmurzenia oraz przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie 30-31 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. W południe ciśnienie wyniesie 991 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości