Pogoda na jutro - środa 23.11. Mróz do -6 stopni. Za dnia sporo chmur, mgły i opady śniegu

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Nadchodząca noc przyniesie nam mróz do -6 stopni Celsjusza. W środę możemy spodziewać się sporego zachmurzenia, miejscami z przejaśnieniami. Będą regiony, w których poprószy śnieg.

Polska znalazła się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z pochmurnymi niżami rozciągającymi się nad zachodnią, południową i wschodnią Europą. Od północy jednak wbija się klinem zimny wyż Erik znad północnej Skandynawii. To niestety najgorsza mieszanka pogodowa późną jesienią. Niże bowiem podrzucają sporo wilgoci, a wyż trzyma ją, dusi blisko ziemi. To skutkuje aurą pochmurną, ponurą, mgłami i opadami wszelkiego rodzaju. Tylko w miejscach, w których zwarta pokrywa chmur na chwilę pęka, wpuszcza nieco słońca, a temperatura szybko i na krótko wzrasta. Tym bardziej, że zimne arktyczne powietrze odsunęło się, a z południa napływ umiarkowanie ciepłe powietrze polarne.

W środę zacznie wciskać się nad kraj od południowego wschodu front atmosferyczny, niosący wilgoć znad Morza Czarnego i opady śniegu oraz deszczu.

Pogoda na noc 22/23.11

Nadchodząca noc zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami spodziewane są mgły. Temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez -1 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr ze wschodu i południowego wschodu powieje na ogół słabo, tylko na Wybrzeżu może być silniejszy.

Pogoda na jutro - środa 23.11

Środa przyniesie pochmurną i mglistą aurę z przejaśnieniami. Na południu i południowym wschodzie kraju wystąpią słabe opady śniegu do 1-2 centymetrów, na Podkarpaciu i w Małopolsce będą przechodzić w śnieg z deszczem do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko w górach po południu nasilające się opady śniegu do 5 cm. Temperatura maksymalna sięgnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 4-5 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowo-wschodni i wschodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na środę 23.11
Prognoza pogody na środę 23.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa 23.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie około 80-90 procent. Odczujemy zimno i wilgoć. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na północy i zachodzie neutralne, a w pozostałych regionach - niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w środę 23.11
Warunki biometeorologiczne w środę 23.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna z przejaśnieniami i mglista. Temperatura minimalna sięgnie -3 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Środa w Warszawie upłynie pod znakiem na ogół dużego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje wschodni słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 998 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna i mglista. Temperatura minimalna wyniesie -2 st. C. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany. O północy barometry wskażą 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka środa z na ogół dużym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i mgieł. Termometry pokażą minimum -1 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte dużym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie 2 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną i mglistą aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 0 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się na ogół dużego zachmurzenia. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 992 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie aurę pochmurną z przejaśnieniami Spodziewane są mgły. Temperatura minimalna wyniesie -2 st. C. Ze wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 981 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Po południu spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 979 hPa.

Warunki drogowe w środę 23.11
Warunki drogowe w środę 23.11tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: 130803664/stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości